Newsletter
Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco-otrzymuj informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Blog kategorie
 
Wentylacja mechaniczna w lokalu gastronomicznym 0

Wentylacja mechaniczna w restauracji.....

 

Gdzie jest "Serce" restauracji? Zainteresowani bardzo dobrze wiedzą :) Sercem, jest oczywiście kuchnia, bez której nie istniałby żaden, nawet najlepszy na świecie lokal. Ale, żeby serce dobrze pracowało, musi być odpowiednio dotlenione.

Posiadanie odpowiedniego systemu wentylacji w miejscu gdzie praca wre pełną parą jest konieczne, zarówno dla zdrowia pracowników, ich komfortu i komfortu klientów na sali restauracyjnej.

System wentylacyjny w kuchni restauracyjnej, kucharz stojący przy kuchence z duż ilością garnków, GastroTrend.pl, Poznań

Czym grozi zły system wentylacji?

Zły system wentylacji może skutkować naruszeniem bezpieczeństwa, wyższymi rachunkami, niższym morale pracowników, odkładającym się łatwopalnym tłuszczem, uciążliwym zapachem a co gorsze niezadowoleniem klientów.

Większość kuchni restauracyjnych składa się z kilku urządzeń do gotowania i zmywania o wysokiej intensywności, które są umieszczone na stosunkowo niewielkim obszarze. Może to szybko podnieść temperaturę w kuchni do nieznośnych poziomów, zwłaszcza w czasie upałów lub w bardzo pracowitych okresach. Dobry system wentylacyjny pomoże zapewnić chłodzenie i obniży temperaturę w kuchni, usuwając ciepło i dostarczając stałe źródło chłodnego powietrza z zewnątrz.

Wentylacja mechaniczna w kuchni restauracyjnej

Kuchnia musi być chłodna a co za tym idzie bardzo dobrze wentylowana. Wyzwanie polega na utrzymaniu rozsądnej temperatury. W przeciwnym razie pracownicy będą popełniać błędy a wszelkie urządzenia chłodnicze będą musiały pracować ciężej, zwiększając koszty prowadzenia firmy.

System wentylacyjny w kuchni restauracyjnej, okap wentylacyjny, wyciąg, GastroTrend.pl, Poznań

Sposób na tłuszcz w kuchni

Tłuszcz jest kolejną "zmorą' w kuchniach restauracyjnych. Może powodować nieprzyjemne powietrze w kuchni, pokrywać ściany, sufity, podłogi czy sprzęt. Systemy do wentylacji, szczególnie te przeznaczone do usuwania tłuszczu, mogą pomóc w utrzymaniu czystości w kuchni.

Właściwa wentylacja mechaniczna znacznie poprawia jakość powietrza. Okapy wentylacyjne powinny być umieszczone tak blisko ściany jak to tylko możliwe i bezpośrednio nad wszystkimi urządzeniami do gotowania, aby uzyskać większą wydajność.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła w kuchni restauracyjnej, kucharz smażący ser na grillu, GastroTrend.pl, Poznań

Właścicielom lokali często wydaje się, że wystarczy połączyć stalowe rury, zamontować wiatrak, podłączyć zasilanie i wentylacja gotowa... ale bez wyliczenia spadków ciśnień, sprężu wentylatora, wydajności i prędkości powietrza w kanałach, dobrej wentylacji zrobić się nie da.

Nasz zespół nie raz musiał się zmierzyć z wieloma problemami wentylacyjnymi u naszych klientów. Czasami klienci słyszeli od "innych", że się po prostu czegoś nie da zrobić, my wychodzimy z założenia "jak się chce, to się da", dlatego do każdego klienta, jego problemu i każdej wentylacji podchodzimy indywidualnie. Dzięki temu mamy zadowolonych klientów a "Serce" ich restauracji działa na najwyższym poziomie.

 Wentylacja mechaniczna w kuchni restauracyjnej Poznań, wykonanie GastroTrend.pl  

Wentylacja mechaniczna w kuchni restauracyjnej Poznań, wykonanie GastroTrend.pl

Wentylacja mechaniczna w kuchni restauracyjnej Poznań, wykonanie GastroTrend.pl   

      Wentylacja mechaniczna w kuchni restauracyjnej Poznań, wykonanie GastroTrend.pl

 

Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego systemu wentylacyjnego? Stworzymy odpowiedni projekt wentylacji mechanicznej a także przeprowadzimy montaż całej wentylacji. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy lub tel. 798 575 767

 

Zespół GastroTrend.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl