Ekologia

Zielony liść, pokryty kroplami rosy, wspólnie chrońmy środowisko, GastroTrend.pl, Poznań

WPROWADZAMY EKOLOGIĘ DO NASZEGO LOKALU

Zdrowa i ekologiczna żywność nigdy nie była bardziej modna niż w obecnych czasach. Coraz więcej restauracji ma świadomość zdrowego żywienia i zrównoważonego rozwoju.

Zrównoważony rozwój dla restauracji oznacza działanie w sposób chroniący środowisko naturalne i promujący zdrowy tryb życia. Promocja działań proekologicznych w lokalach gastronomicznych może być bardzo dobrym sposobem na przyciągnięcie do restauracji gości, którym zależy na ekologii.

Firmy cateringowe i restauracje także podążają tym krokiem, stosując opakowania biodegradowalne do przechowywania i transportowania żywności. Dzięki temu nadążają za trendami i są proekologiczni.

Kontrowersyjne środki czyszczące są szkodliwe dla środowiska. Surowe chemikalia w przemysłowych środkach czyszczących nie rozkładają się i zanieczyszczają powietrze i źródła wody. Zatem, aby być przyjazną dla środowiska restauracją, należałoby zamienić konwencjonalne środki czyszczące na przyjazną dla środowiska chemię ekologiczną.

Jako przyjazny środowisku lokal gastronomiczny warto zamienić swoje ściany - na zielone ściany wolnostojące, przymocowane do istniejącej już ściany czy wzniesione na zewnątrz  pokryte pięknymi roślinami a w kuchni stworzyć mini-ogródek ze świeżymi ziołami, które zawsze będą pod ręką.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl